Ta projekt se bo izvajal v sodelovanju s številnimi evropskimi državami (Belgija, Latvija, Slovenija in Danska). Bolnišnice v evropskih državah morajo uvesti digitalno podporo za svoje paciente in naj bolj izpostavljene negovalce.
Projekt Pragma-TIC bo izboljšal zdravje in kakovost življenja pacientov ter dolgoročno razbremenil zdravstvene delavce. Pacientom bo pomagal prevzeti odgovornost (s spoštovanjem njihove izbire), razumeti svojo bolezen, spremeniti svoje vedenje, uporabiti zdravljenje (opazovanje) in uporabljati orodja za tele-zdravje.
Cilji negovalnega osebja: s krepitvijo pacientove avtonomije in digitalnega opismenjevanja spremljati kronične bolnike na daljavo; zagotoviti, da se bo pacient ob podpori počutil varnega; pridobiti zadostno bazo tehnik in znanja za izvajanje izobraževalnih dejavnosti in analiziranje rezultatov; povezati se v mednarodno skupnost negovalcev; vpeljati varnostna pravila in smernice dobre prakse; zagotovili jasne, konstruktivne in podporne povratne informacije pacientom in njihovim skrbnikom
Pacienti in negovalci se bodo usposobili za uporabo platforme Pragma-TIC za e-učenje. Za pridobljene sposobnosti na področju digitalne pismenosti bodo prejeli neformalne certifikate, ki jih bodo izdajale zdravstvene ustanove.
V 24 mesecih bo 20 medicinskih sester iz 4 bolnišnic prispevalo k razvoju veščin digitalne zdravstvene pismenosti za skoraj 200 kroničnih bolnikov (katerih zdravstveno stanje zahteva vsakodnevno oskrbo), da bodo lahko postali bolj avtonomni, saj bodo jih lahko zdravstveni delavci spremljali na daljavo.
Platforma za e-izobraževanje Pragma-TIC bo v angleškem jeziku in dodatno prevedena v 4 jezike držav iz konzorcija, kar bo pripomoglo k boljšemu razumevanju spletnega okolja, medicinskih naprav, zdravstvenih aplikacij in drugih telekomunikacijskih orodij.
Pridobivanje certifikata bo dvostopenjsko. Prvi nivo certifikata je »e-izobraževalec«, ki ga pridobijo negovalci, ki se bodo za to usposobili in bodo nove veščine uporabili za usposabljanje drugih pacientov. Druga stopnja certifikata »e-vzgojitelj+«, bo dodeljena negovalcem, ki bodo usposabljali svoje vrstnike. Med populacijo pacientov bo prvi nivo certificiranja namenjen e-pacientom, ki bodo dovolj digitalno pismeni za spremljanje od doma. Druga stopnja bo namenjena e-pacientom +, ki bodo svoje nove veščine uporabili za usposabljanje drugih pacientov.
Certifikate e-izobraževalca bodo lahko negovalci vključili v svoj poklicni portfelj. Prav tako bodo certifikati e-pacienta zabeleženi v zdravstveno kartoteko pacienta.